Ryšių su visuomene specialistas Arūnas Armalis sako, kad pirmadienį prasidėjęs visuotinis vakcinavimas nuo koronaviruso jau visai netrukus susidurs su problemomis – kai skiepą gaus tie, kurie jo laukė ir norėjo. Jo nuomone, dėl klaidų komunikacijos kampanijoje tų žmonių, kurie neplanavo skiepytis, tinkama informacija apie skiepų naudą taip gali ir nepasiekti. „Vakcinavimo kampanija vėluoja“, – sakė ekspertas naujienų portalo 15min.lt aktualijų laidoje 15/15.
– Dar šių metų vasario mėnesį sveikatos apsaugos viceministrė Živilė Simonaitytė pareiškė, jog pasitarus su komunikacijos specialistais priimtas sprendimas nekomunikuoti vakcinacijos proceso tol, kol nėra vakcinos. Šiandien, žvelgiant į visą situaciją, Lietuvoje vis dar jos nėra. Ar tiesiog nematome tam skirtos kampanijos?
– Akivaizdu, kad vakcinos Lietuvoje mes jau turime daugiau, nei yra norinčių ja vakcinuotis. Tai pripažįsta patys specialistai. Vakcinavimo kampanija vėluoja. Deja, vėluoja ir šiandieninis veiksmas. Kai vykdomi komunikaciniai projektai, kurių auditorija visa Lietuva, būtų buvę logiška viską pradėti prieš kelias dienas, o ne šiandien ryte, kai viskas startuoja.
Taip pat buvo ir dėl galimybių paso. Lūkestis apie jį buvo sukeltas labai anksti, o per pirmąjį savaitgalį jį įsidiegė arti 200 tūkst. žmonių. Vadinasi, jie tiesiog laukė. Kitas niuansas – perkrautos sistemos, šiandien neatlaikančios norinčiųjų užsiregistruoti srauto. Mano nuomone, po kelių dienų Sveikatos apsaugos ministerija ir savivaldybės susidurs su kita problema.
O ta problema – išsisems aktyvių žmonių, norinčių skiepytis, skaičius, t. y. tų, kurių nereikia raginti tai daryti. – Ar tai reiškia, kad Lietuvoje turime didesnį skaičių asmenų, nepasitikinčių skiepais vien dėl ne tinkamu laiku pradėtos vakcinavimo kampanijos? Taip pat tokiu būdu suteikiame erdvę plisti dezinformacijai?
– Ar tai reiškia, kad Lietuvoje turime didesnį skaičių asmenų, nepasitikinčių skiepais vien dėl ne tinkamu laiku pradėtos vakcinavimo kampanijos? Taip pat tokiu būdu suteikiame erdvę plisti dezinformacijai?
– Iš dalies taip. Jeigu trūksta pozityvios informacijos, žmonės jos ieško. Tačiau suranda nebūtinai tiesą atitinkančią informaciją. Ir tai nėra tik Lietuvos visuomenės išskirtinumas. Galima sakyti, tai pasaulio visuomenių bruožas. Keletą dešimtmečių vykdyti projektai tai yra įrodę. Aktyviai nekomunikuodami apie vakcinacijos pranašumus, poreikį ir naudą, padarėme meškos paslaugą priešingoms jėgoms, kurios jau dabar, kaip tapo aišku iš turimos informacijos, labai aktyviai veikia tam, kad šią tuščią erdvę užpildytų neigiama informacija.
Visas interviu: https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/lietuva/visuotinis-vakcinavimas-zlugs-po-keliu-dienu-paskiepijus-to-norejusius-56-1512590?copied