Ką apie tave „kalba“ tavo Facebook profilis?

You are currently viewing Ką apie tave „kalba“ tavo Facebook profilis?

Ar pamėginote pažvelgti į savo facebook profilį iš šalies ir įvertinti, kokį Jūsų, kaip asmens paveikslą, parodo jūsų profilis? Jūs ten gyvūnų mylėtojas? Keliautojas? Svetimos išminties ar juokelių transliuotojas? Kokias jūsų asmenines savybes paryškina jūsų profilis?

O profesinės savybės? Ar ten matyti kas nors apie jūsų profesinę veiklą?

Sakote, kad to nereikia? Pagalvokime – jeigu jūs dirbate gana didelio savarankiškumo reikalaujantį darbą – NT ar draudimo srityje, galbūt konsultuojate, ar tvarkote dizainą – ar jums svarbu, kokį įspūdį apie jus susidarys žmonės, niekada jūsų nesutikę?

Nereikia pamiršti, kad šiuo metu žmonės labai dažnai prieš susitikimą ar po jo “apsilanko” internete. Ir labai dažnai paieškos sistema suvedus vardą bei pavardę, viršuje pateikia jūsų facebook profilį.

Socialinis tinklas facebook yra puikus ir efektyvus įrankis formuojant savo, kaip gero specialisto ar profesionalo, įvaizdį. Keli paprasti jūsų veiksmai gali lemti, kad jau nuo rytojaus jūsų turėsite daugiau galimybių savo darbe, o jeigu norite pakeisti ar ieškote darbo, tuomet jūsų facebook profilis gali tapti net kur kas svarbesniu dalyku nei CV.

Pateikiu 5 esminius žingsnius, kurie jau šiandien gali jums labai pasitarnauti:

1. Jūsų profilio foto ir viršelio foto – tai pirmas įspūdis, pirmas jūsų “susitikimas” su nepažįstamu žmogumi. Nedėkite tokios nuotraukos, kurioje jūsų veidas smulkus, o už jūsų – kalnai, jūra ar architektūros paminklai. Profilio foto turi aiškiai matytis jūsų veidas ir akys. Ji turi maksimaliai atspindėti jus. Natūralu – geriausias jūsų savybes. Viršelio foto – taip pat.

2. Informacija apie jus. Visi mes kažkur mokėmės ir kažkur dirbame ar dirbome. Tik kodėl vieni tai nurodo, kiti – ne? Bet koks informacijos nutylėjimas kelia nepasitikėjimą. Natūralu, kad nereikia per daug atverti savo praeities nepažįstamiems, bet bazinius dalykus tikrai vertėtų parodyti.

3. Jūsų profilio turinys – tai tas pats, kas jūsų elgesys viešame renginyje. Prisiminkite tai – kaip jūs bendraujate renginyje, kaip juokaujate, kokias istorijas pasakojate. O kaip atrodo jūsų postai – kokiais juokeliais dalinatės, ką rašote? Nes jeigu norite palikti gerą įspūdį, turite pagalvoti apie tai.

4. Ar jūsų profilyje matyti jūsų profesinė sritis? Tai nebūtinai konkreti darbovietė. Tiesiog sritis, kurioje jūs dirbate. Nes tie žmonės, kurie tikrai mėgsta savo darbą, jie apie tai ką nors parašys ir facebook’e. O jeigu apie jūsų veiklos sritį jūsų profilyje nėra nė žodžio, tai taip pat iškalbinga – dažniausia taip būna pas žmones, kurie yra “ne savo vietoje”.

5. Ne mažiau svarbus ir kitas kraštutinumas – tai per daug darbinės informacijos. Jeigu darbinė informacija užgožia jus, kaip asmenį, tai nėra gerai – facebook vis tik yra socialinis tinklas, jame turi matytis asmuo.

Ir pagrindinis dalykas – kaip jau turbūt supratote, tai facebook profilyje turi būti išlaikyta proporcija – šiek tiek apie jūsų pomėgius, šiek tiek apie keliones, patinkančias knygas, patinkančius žymius žmones. Ir šiek tiek informacijos apie jūsų darbinę sritį. Taip jūs save pristatysite kaip pilnavertę asmenybę.

Kitu atveju viskas bus palikta “pirmam įspūdžiui susitikus”. Ar tai gerai kuomet jūs einate į svarbų susitikimą? Juk jūs galite būti pavargęs, suirzęs, sušalęs ir t.t. – yra begalė smulkių priežasčių, kas gali sutrukdyti jums pasirodyti 100 proc. gerai.

Tad padėkite apie save sudaryti gerą įspūdį dar prieš susitikimą – tai gerokai padidins jūsų šansus pasiekti tikslą!

Arūnas Armalis